Jeśli zwiększona liczba testòw i ich dzienne wyniki pozostaną na poziomie dwuliczbowym można spodziewać się powrotu do normalności w środku lata. Niektòre kraje przedłużą zamknięcie granic, a tu niestety turystyka ucierpi najbardziej. A to właśnie z turystyki utrzymuje się Cypr.
Program pomocy przedsiębiorstwom na 12 tygodni osłabi budżet państwa, jednak Cypr stawia przede wszystkim na ochronę zdrowia obywateli.
Jak ten problem rozwiąże gdy składki Gesy nie będą wpływać do funduszu zdrowia? Tego chyba nikt jeszcze nie przemyślał.
Wśród propozycji partii rządzących są pożyczki od państwa na potrzeby wspierania dochodów firm i zatrudnionych we wszelkich dziedzinach gospodarki. Teraz kolejna trudność. Znalezienie środków przez państwo.
O pomoc do międzynarodowych funduszòw walutowych zgłosiło się już ponad 80 państw. Jedynym optymistycznym akcentem jest to, że Chiny pomału ruszają z produkcją we wszystkich dziedzinach. Potrzeba im było 6 miesięcy.
Wròćmy do tematu Cypru.
Partie rządzące sugerują zabezpieczenie zasobów. Czyli sprywatyzowanie Cypru poszło na marne? Wracamy do punktu wyjścia.
Zmniejszenie podatkòw ale zwiększenie dochodòw rządowych. Cypr skupiłby się na lokalnej produkcji, ale còż by to mogło być? Oliwa i halloumi? Jeden grad w tym roku a ziemniaki poszły w zapomnienie. Rolnicy też przeżywają kryzys.
Na tej całej pandemii skorzystała chyba tylko nasza planeta Ziemia. Powietrze czystsze. Zamiast mandatòw, rządy powinny zorganizować obowiązkowe prace społeczne. Na przykład oczyszczania plaż, lasòw, sadzenie drzew czy naprawy poniszczonych ławek, placòw zabaw itp.
Spanie w namiocie z komarami na takiej kwarantannie połączonej z pracami społecznymi sprawiłoby, że każdy z przyjemnością zostałby w domu.
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 18)