Posłowie partii Diko proponują zmianę w ustawie o ubezpieczeniach społecznych, tak aby emerytury dla wdów i wdowców były dzielone między wszystkich byłych małżonków, a nie wypłacane wyłącznie ostatniemu żyjącemu małżonkowi.
Zgodnie z obowiązującym prawem pozostały przy życiu małżonek zmarłego otrzymuje emeryturę, pod warunkiem że pozostaje w związku małżeńskim przez co najmniej pięć lat.
Leonidou uważa, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do byłych małżonków i proponuje zmianę prawa, tak aby jeśli zmarły był w związku małżeńskim więcej niż jeden raz, emerytura została podzielona między pozostałych przy życiu małżonków (obecnych i byłych) na podstawie tego, jak długo byli małżeństwem.
Jeżeli zmarły ożenił się z tą samą osobą więcej niż jeden raz, wówczas należy policzyć wszystkie lata życia małżeńskiego i nie powinien mieć zastosowania warunek, że muszą być małżeństwem przez co najmniej pięć lat przed śmiercią małżonka.
Leonidou chce, aby poprawka dotyczyła zarówno wdów, jak i wdowców. Zgodnie z najnowszymi przepisami mężczyźni, których małżonek zmarł od 1 stycznia 2018 r. I później, mają prawo do emerytury.