Dziś spotkają się przedstawiciele lekarzy z OKYPY. Czy uda się zapobiec czwartkowemu strajkowi?
Przedstawiciele państwowej służby zdrowia (Okypy) mają dziś spotkać się ze związkami zawodowymi lekarzy, co stanowi ostatnią szansę na uniknięcie zaplanowanego przez lekarzy na czwartek strajku.
Według Cypryjskiej Agencji Informacyjnej (CNA) w spotkaniu weźmie udział dyrektor generalny Okypy Kypros Stavrides, a także przedstawiciele związków zawodowych Pasydy i Pasyki, przy czym mają zostać podjęte próby „zasypania luki między stanowiskami obu stron”
Spór pomiędzy Okypy a związkami zawodowymi ma swoje źródło w różnicach zdań w sprawie wynagrodzeń lekarzy, którzy domagają się pełnego wynagrodzenia za przepracowane godziny , łącznie z nadgodzinami.
Strajk zarządzono na czwartek, grożąc „eskalacją środków” 2 i 3 lipca, jeśli żądania nie zostaną spełnione po pierwszym strajku.
Związki zapewniły także, że podczas strajku będzie działał podstawowy personel, który będzie dbał o utrzymanie minimalnego poziomu usług .