Mylące doniesienia w tureckiej prasie na temat współpracy Cypru z Afganistanem
Artykuł w jednej z prorządowych tureckich gazet, w którym czytamy że Prezydent Afganistanu zwrócił się z wnioskiem o azyl do Republiki Cypryjskiej, sprawił że sprawa trafiła do samego Prezydenta Republiki, a ten natychmiast wydał pisemne oświadczenie w którym stanowczo zaprzeczył zarzutom.

Zgodnie z artykułem, prezydent Afganistanu Ashraf Ghani zwrócił się z wnioskiem o azyl do Republiki Cypryjskiej, i jeśli zostanie przyznany, dotarłby na Cypr wraz z rodziną.
Nie ma się co dziwić że Rząd natychmiast zareagował. Fałszywe doniesienia Turcji automatycznie stawiają Cypr jako cel ataku Talibów.
Odnosząc się do artykułu i zarzutu, że prezydent Afganistanu ,Ashraf Ghani, złożył wniosek i zamierza ubiegać się o azyl w Republice Cypryjskiej, chcielibyśmy wyjaśnić, że ani Służba Azylowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ani żadna z naszych Ambasad za granicą nie otrzymała takiego wniosku – powiedział się Rzecznik Rządu, Marios Pelekanos.
Śmiało można stwierdzić, że Turcja kontynuuje medialną wojnę z Cyprem…