Aby usprawnić ruch, w niedzielę część autostrady zostanie… zamknięta
Ogłoszono harmonogram zamknięć dróg podczas parady karnawałowej w Limassol. W niedzielę 2 marca autostrada Nikozja-Limassol ma być narażona na wzmożony ruch z powodu finałowej parady.
Aby zarządzać przepływem ruchu, Departament Robót Publicznych nałoży ograniczenia w pobliżu mostu Kalavasos .
Od 7:00 do 16:00 2 marca dwa pasy ruchu z Limassol do Nikozji będą zamknięte. Ruch zostanie przekierowany na starą drogę Limassol-Nikozja przez węzły Governor’s Beach i Kalavasos .
Od 9:00 do 14:00 tego samego dnia ruch z Nikozji do Limassol będzie kontynuowany bez zakłóceń, a oba pasy będą otwarte.
Po godzinie 16:00 obowiązywać będą przepisy ruchu drogowego związane z trwającą przebudową mostu . Przez około 1 km zamknięte będą dwa pasy w kierunku Nikozji. Ruch zostanie przekierowany na przeciwległe pasy, które będą działać w systemie dwukierunkowym.
Policja poprosiła podróżnych o wcześniejsze zaplanowanie tras, szczególnie tych wracających do Nikozji. Zalecane są alternatywne trasy, w tym starą drogą Nikozja-Limassol.