Cypryjska Agencja Promocji Inwestycji przeznaczy 24,6 mln euro na produkcję filmu którego akcja rozegra się wyłącznie na Cyprze. W roli głównej zobaczymy Nicolasa Cage’a. Film z gatunku science fiction i sztuk walki.
Inwestycja ma na celu wypromowanie Cypru na arenie międzynarodowej co będzie miało znaczenie dla gospodarki, ale również miałoby być pomyślne dla rozwoju sektora audiowizualnego.
W filmie Nicolas Cage wcieli się w pomocnika mistrza sztuk walki (w tej roli Alan Moussi), który walczy z tajemniczym Braxem, kosmitą zagrażającym bezpieczeństwu wszechświata. Film jest oparty na komiksowej serii „Jiu Jitsu”.
Reżyserią filmu zajmuje się Dimitri Logothetis, znany przede wszystkim z serii filmów akcji „Kickboxer”, z główną rolą Alana Moussiego, profesjonalnego kaskadera, który również wcieli się w głównego bohatera „Jiu Jitsu”.
[bar group=”838″]