Na Cyprze nie ma komorników – zamiast nich działa specjalna jednostka policji
Być może wyda to się dziwne, ale na Cyprze nie ma stanowiska komornika sądowego, cypryjskie prawo nie przewiduje takiego rozwiązania.
Nie oznacza to wcale, że dłużnicy mogą spać spokojnie – rolę komorników pełni policja, która co pewien czas organizuje „naloty” na dłużników – w tych dniach, do działań, zostaje oddelegowanych więcej fukcjonariuszy.
W ramach powiązanej kampanii przeprowadzonej przez Jednostkę ds. Egzekucji Nakazów Dyrekcji Policji w Nikozji wykonano w ciągu zaledwie jednego dnia łącznie 168 zaległych nakazów karnych .
Wykonane nakazy dotyczą różnych kategorii długów, m.in. mandatów za wykroczenia drogowe oraz z prywatnych spraw karnych , długów wobec Social Insurance i urzędów miejskich (między innymi za złe parkowanie czy podatki) , a także alimentów .
Łącznie, tylko w ciągu jednego dnia pobrano 129 119 euro .
Dłużnicy strzeżcie się! Nie wiadomo kiedy policja zapuka do Waszych drzwi.