Na Cyprze powstaną nowe przedszkola – część z nich będzie wybudowane od nowa, inne rozbudowane
Rząd ma otworzyć lub rozbudować 30 przedszkoli w całym kraju, które będą działać także w godzinach popołudniowych.
Budowa nowych przedszkoli jest zgodna z rządowym planem rozszerzenia bezpłatnej edukacji przedszkolnej na wszystkie dzieci powyżej czwartego roku życia.
Projekt ustawy umożliwiający taką zmianę został już przyjęty przez komisję ds. edukacji Izby i ma zostać poddany głosowaniu na plenum Izby .
Wiceminister opieki społecznej Marilena Evangelou podkreśliła sukces obecnego rządowego programu dla dzieci powyżej czwartego roku życia, w ramach którego rząd dotuje 80% czesnego i posiłków szkolnych w prywatnych przedszkolach.
Jak dodała, od września zostaną pokryte w całości czesne i posiłki szkolne dla prywatnych przedszkoli w wieku powyżej czterech lat i pięciu miesięcy.